Peeling kawowy, właściwości i zastosowanie

Kawa to niezwykle popularny napój, który dzięki wysokiej zawartości kofeiny jest często wybierany przez osoby pragnące zachować energię przez cały dzień. Rodzajów tej używki jest bardzo dużo, a smakosze piją ją dla intensywnego aromatu i smaku. Oprócz właściwości pobudzających kawa posiada mnóstwo innych. Znalazła też zastosowanie nie tylko w przemyśle spożywczym.

Właściwości peelingu z kawy

Kawa składa się głównie z kofeiny, ale zawiera także potas i wapń, które pobudzają krążenie i pracę serca. Z kawy można wykonać między innymi peeling, który wykazuje mnóstwo dobroczynnych właściwości. Peeling to zabieg polegający na usuwaniu martwego naskórka z powierzchni skóry. Istnieją różne ich rodzaje, dzięki rozmaitym konsystencjom (gruboziarnisty, drobny) można uzyskać zadowalające efekty. Peeling mechaniczny, to jeden z wariantów, polegający na wmasowywaniu preparatu w skórę. Peeling enzymatyczny nakłada się na ciało i pozostawia na jakiś czas do wchłonięcia. Ostatni rodzaj to zabieg peel-of sprowadzający się zdjęcia nałożonego, zastygniętego produktu w całości. Peeling kawowy można wykonać z fusów wcześniej wypitej kawy. Do jego sporządzenia wystarczy kilka łyżeczek. Można dodać cynamon, sól lub krem do twarzy. Peeling kawowy wykazuje właściwości ujędrniające, wygładzające, wyrównujące koloryt skóry i spowalnia proces jej starzenia się.

Zastosowanie peelingu kawowego

Ze względu na szereg właściwości, peeling kawowy znalazł zastosowanie w kosmetyce, używa się go do masaży ciała, stosowany jest jako preparat odmładzający i ujędrniający. Dzięki zawartej w kawie kofeinie sporządzony peeling z kawy poprawia krążenie krwi, wmasowując go w ciało, dodatkowo pobudza się naczynia krwionośne do działania. Kosmetyk ten można stosować na całe ciało. W okolicach ud i pośladków usuwa celulit i nadaje skórze jędrności i miękkości. Z powodzeniem peeling kawowy można stosować na rozstępy. Nakładając go na twarz, wykazuje działanie wygładzające, przywraca prawidłowy koloryt cerze, redukuje przebarwienia, nadaje jej gładkości, a także spowalnia proces starzenia się skóry. Zabieg najlepiej wykonywać pod prysznicem, ponieważ jest on brudzący. Ponadto spłukanie ciała naprzemiennie zimną i ciepłą wodą dodatkowo wzmocni efekt peelingu.

W tym dziale  Jak poprawić krążenie krwi?

Zalety peelingu kawowego

Odmłodzona, świeża, gładka, jędrna skóra i cera o zdrowym blasku to efekty, jakie można uzyskać wykonując peeling z kawy. Zaletą takiej pielęgnacji jest to, że kawę zawsze znajdzie się w domu, więc zabieg można wykonywać samodzielnie i tak często, jak się podoba. Oprócz tego kawa jest niedroga, a czas przygotowania peelingu krótki. Można także ufundować sobie domowe Spa, przykrywając nałożony na ciało preparat folią – skóra będzie wyraźnie gładsza i odmłodzona.