Soczewki kontaktowe nie tylko dla młodych

Soczewki kontaktowe pojawiły się w sprzedaży już wiele lat temu. Nie bez powodu jednak traktowano je ze sporą dozą dystansu. Niektórym aż trudno było uwierzyć, że niewidoczne, umieszczane na oku nakładki, mogą zapewnić wzrok idealny i raz na zawsze wybawić od okularów. Jednak właśnie tak działają soczewki i mają coraz więcej fanów.

Soczewki dla większej atrakcyjności, ale czy tylko dlatego?

Pierwsze soczewki kontaktowe miały przede wszystkim korygować najbardziej podstawowe wady wzroku. Jeśli ktoś niedowidział albo widział ostro i wyraźnie tylko na dalekie odległości, soczewki kontaktowe były w sam raz dla niego. Ale z czasem pojawiły się też soczewki kontaktowe, które radzą sobie nawet z astygmatyzmem, a ciekawym produktem okazały się soczewki zerówki. W tym rodzaju produktu chodzi nie tyle o poprawianie wzroku, ale o zmianę wyglądu samego oka. Bo dzięki soczewkom można zwiększyć głębię spojrzenia, a nawet zmienić kolor tęczówek. Właśnie dlatego soczewki zerówki cieszą się więc ostatnio wielką popularnością.

 

Soczewki i komfort noszenia

Soczewki kontaktowe posiadają wiele zalet. Zdecydowanie większy jest komfort ich noszenia, zakładanie nie jest skomplikowane, higiena także nie wymaga wiele czasu. Nic zatem dziwnego, że soczewkami zaczęły się interesować nie tylko osoby młode, dla których atrakcyjność pełni bardzo ważną rolę, ale również osoby nieco starsze, a szkła kontaktowe coraz częściej noszą też dzieci.

W tym dziale  Jak poprawić krążenie krwi?

 

Soczewki dla dzieci?

Szkła kontaktowe dla dzieci i nastolatków budzą sporo wątpliwości. Jak jednak się okazuje, zupełnie niesłusznie. Dla nastolatka atrakcyjność jest niezwykle ważna, a okulary niewątpliwie mogą wypływać na obniżenie samooceny. Szkła kontaktowe to więc świetny sposób, by chociaż trochę poradzić sobie z kompleksami. Są one również wygodnym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport, ponieważ całkowicie eliminuje ryzyko urazów związanych np. z uszkodzeniami okularów. Zapewniają również większe pole widzenia, które niejednokrotnie jest ograniczane przez oprawki.

W przypadku dzieci, szkła kontaktowe także mają przewagę nad okularami. Głównie ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Soczewkę wystarczy umieścić na oku i o nic się nie martwić. Okulary natomiast dziecko może stłuc podczas zabawy i zrobić sobie poważną krzywdę. Szkła kontaktowe są więc jak najbardziej zalecane również i dla dzieci. Trzeba tylko dopilnować, by prawidłowo się z nimi obchodziły, zdejmowały do snu i przede wszystkim zawsze dokładnie czyściły.

 

A co z osobami starszymi?

Szkła kontaktowe budzą już zainteresowanie osób nieco starszych, które przez wiele lat przyzwyczaiły się do okularów. W ich przypadku największym argumentem na nie jest niechęć do zmian. Jeśli jednak dłużej się zastanowić, przejście z okularów na soczewki nie wiąże się z wielkim wysiłkiem. Trochę czasu trzeba poświęcić, żeby nabrać wprawy w zakładaniu soczewek. Później zajmuje to tylko chwilę. A dzięki szkłom kontaktowym zyskuje się nie tylko lepsze widzenie, ale i większy komfort na co dzień. Jeśli wybierze się soczewki znika problem szukania okularów do czytania czy jazdy samochodem, co często bywa problematyczne dla osób o słabej pamięci.

W tym dziale  Bezglutenowa dieta, dla kogo?