Gadżety przydatne w podróży z dzieckiem

Podróż z dzieckiem to bardzo stresująca część wakacji. Sama podróż na pewno będzie wyzwaniem, gdyż maluchy szybko się nudzą. Chcąc uniknąć nerwowych sytuacji, dobrze przygotujmy się do podróży. Pomyślmy o wszystkim, co przydatne w podróży i co sprawi, że dziecko będzie się czuło bezpieczne. Nie zapomnijmy o chusteczkach nawilżanych (np. Nivea Baby), które często zapobiegają katastrofom.

Akcesoria niezbędne do przewijania – chusteczki nawilżane (np. Nivea Baby)

Jeśli dziecko nadal nosi pieluchy, koniecznie musimy zabrać przewijak i chusteczki nawilżane. W naszej rzeczywistości przewijaki to ciągle rzadkość i jeśli nie chcemy przewijać dziecka na stole w restauracji, to musimy do podróży dobrze się przygotować. Przyda się nieduży, składany przewijak, dzięki któremu można dziecko bezpiecznie przewinąć w dowolnym miejscu, bez ryzyka zabrudzenia tapicerki w samochodzie. Specjalne, niewielkie etui na pieluchy ma także mały pojemnik na pachnące chusteczki (np. Nivea Baby). Ponadto, jest niewielkie i mieści się w każdej większej damskiej torebce. Wyjeżdżając na wakacje nie możemy zapomnieć o pieluchach, chusteczkach i woreczkach na pieluchy. Chusteczki nawilżane to rzecz, która pojawia się w naszym życiu razem z dzieckiem i podobnie jak dziecko, zostaje w nim do końca. Dobrej jakości, ładnie pachnące chusteczki Nivea Baby przydają się także u malucha, który już nie nosi pieluch. Dzięki nim umyjemy ręce i twarz szkraba, a przy okazji usuniemy plamę, co jest tajemną mocą chusteczek.

W tym dziale  Dlaczego warto zdecydować się na catering dietetyczny? 6 powodów

Nie tylko chusteczki nawilżane. Co z jedzeniem w czasie podróży?

Rodzice niemowlaków mają chyba najwięcej problemów z zabraniem jedzenia. Jeśli maleństwo jest karmione piersią i jedzie z mamą, nie ma problemu. W przypadku dziecka, które pije mleko modyfikowane i/lub je stałe pokarmy, musimy zabrać jedzenie i potrzebne sztućce. W takiej sytuacji przyda się termoizolacyjna torba. Nieco starsze dzieci lubią przekąsić coś małego, zwłaszcza jeśli podróż im się dłuży. Zadbajmy o to, by wraz z jedzeniem nie pojawił się niesamowity bałagan. Przyda się kubek ze specjalnymi, zabezpieczonym gumowym „wejściem” na rączki, dzięki któremu zawartość się nie wysypie. Przyda się także śniadaniówka, w której zmieszczą się także chusteczki nawilżane, a nawet komplet ubrań na zmianę. Weźmy także coś do picia w wygodnej termobutelce, które utrzymuje temperaturę napoju, a jej zawartość na pewno się nie wyleje.

Jedzenie i Nivea Baby spakowane. A co z zabawkami?

W czasie podróży dziecko może się nudzić, a zabawa w odgadywanie marek samochodów może się nie spodobać. Zabierzmy więc gry, zagadki czy łamigłówki. Możemy poczytać maluchowi i prosić go o odpowiedzi. Świetnym pomysłem są magnetyczne układanki. Sprawdzą się także plastikowe zabawki, które łatwo złożyć i rozłożyć, co jest świetną zabawą. W przypadku przypadkowego zabrudzenia, bezpiecznie wytrzemy je chusteczkami nawilżanymi i szybko zapomnimy o ewentualnej awarii.

W tym dziale  Cukier brzozowy. Kiedy warto po niego sięgać?

Wybierając się w podróż z dzieckiem, zabierzmy jedzenie, zabawki, pieluszki i niezastąpione chusteczki nawilżane Nivea Baby. Z takim arsenałem pomocników na pewno poradzimy sobie z każdą kłopotliwą sytuacją, a wyjazd będzie udany.