Kuchnie świata: kulinarne podróże po najsmaczniejszych potrawach z różnych kuchni świata

Kuchnie świata oferują ogromną różnorodność, aromatów, smaków czy składników, które wspaniale komponują się ze sobą, tworząc przy tym niepowtarzalne i wyjątkowe dania. Każda kuchnia ma coś charakterystycznego w sobie. Warto spróbować różnego rodzaju dania, żeby poznać kulturę i tradycje konkretnego kraju. W Europie bardzo popularna jest kuchnia włoska, hiszpańska, grecka, francuska czy polska.

Kuchnie świata – co warto wiedzieć?

Warto na samym początku powiedzieć nieco o bardzo popularnej kuchni włoskiej. Nie może w niej zabraknąć takich dań jak: pizza, spaghetti carbonara, bolognese, lasagne czy tiramisu. Potrawy te są uwielbiane na całym świecie, także w Polsce. Natomiast w kuchni francuskiej warto spróbować klasycznej zupy cebulowej czy crème brûlée. Popularnym daniem jest też escargots. Bardzo ceniona jest też kuchnia azjatycka. Oferuje ona bardzo dużo niepowtarzalnych smaków. Na przykład w kuchni chińskiej polecane są kaczki po pekińsku czy krewetki Kung Pao. Nie można też zapomnieć o smażonych pierożkach dim sum. Natomiast kuchnia japońska słynie z sushi, ramenu i tempury, a w kuchni tajskiej nie można przegapić curry, pad thai czy som tam.

Inne popularne kuchnie świata

Kuchnia meksykańska ma wielu wielbicieli na całym świecie. Jest ona aromatyczna i korzysta z wielu przypraw. Mowa tutaj o chili czy kolendrze. Bardzo popularnym daniem jest burrito, enchiladas czy tacos. To tylko niektóre z potraw powszechnie serwowanych w Meksyku. Oprócz wymienionych wyżej kuchni dobrze też spróbować potraw pochodzących z Indii, Grecji, Turcji czy Libanu. Każda z nich
oferuje wiele wyjątkowych smaków i aromatów, które pozwolą na prawdziwą kulinarną podróż po świecie. Kuchnie świata oferują bardzo dużo wyjątkowych i niezapomnianych smaków, które zdecydowanie warto spróbować w czasie kulinarnej podróży. Każda z nich ma swoje charakterystyczne potrawy pozwalające poznać kulturę i tradycję konkretnego kraju.

W tym dziale  Zakupy z dostawą do domu - dla kogo?

Podróż kulinarna po świecie

W czasie podróży kulinarnej po kuchniach świata dobrze też spróbować lokalne wersje potraw, które są znane na całym świecie. Ciekawym przykładem jest pho, czyli zupa z makaronem ryżowym powszechnie podawana w Wietnamie. Natomiast Indonezja słynie z goreng, czyli smażonego ryżu z warzywami oraz mięsem. Warto zaznaczyć, że jednym z ciekawych elementów kuchni świata są też potrawy regionalne. W każdym kraju i regionie można znaleźć specjalności, które są wyjątkowe dla danej okolicy i często nieznane poza nią. Na przykład w Polsce warto spróbować oscypka, regionalnego sera z Podhala, a we Włoszech cannoli, siciliańskiej słodkiej przekąski w kształcie rurki.

Bardzo ceniona jest też kuchnia rosyjska czy ukraińska. Każda z nich ma swoje niepowtarzalne dania, które są popularne na całym świecie. W Japonii podstawą jest na przykład Sushi. Bardzo ceniona jest też kuchnia tajska czy arabska. Każda z nich wyróżnia się niepowtarzalnymi daniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *