Mleko dla niemowląt do 6 miesiąca życia

Mleko dla niemowląt do 6. miesiącu życia to bezpieczny produkt. Jest ono wypełnione składnikami odżywczymi. Mowa tutaj o świetnym zamienniku dla naturalnego kobiecego mleka. Warto dowiedzieć się, co powinno znajdować się w składzie mleka do niemowląt do 6. miesiąca życia.

Mleko dla niemowląt – jakie będzie najlepszym wyborem?

Warto na samym początku wyjaśnić, iż mleko początkowe to mleko modyfikowane przeznaczone dla noworodków oraz niemowląt do 6. miesiąca życia. Tak jak inne typy mieszczanek mlecznych dla najmłodszych pociech, używa się je w celu zastąpienia pokarmu matki. Trzeba wiedzieć o tym, że mleko dla niemowląt do 6. miesiąca życia to przeważnie mleko krowie, a także mleko kozie. Niestety nie w każdym przypadku można karmić piersią w pierwszych miesiącach życia dziecka, dlatego stosuje się zamiennik pochodzenia zwierzęcego. Jak się okazuje, mleka dla niemowląt różnią się przede wszystkim składem. Różnią się one w zależności od tego, dla jakiego przedziału wiekowego mleko jest skierowane. Celem jest to, żeby jak najbardziej upodobnić je do naturalnego kobiecego mleka, którego skład zmienia się, odpowiadając na stale zmieniające się razem z rozwojem potrzeby maluszka. Obecnie na rynku można znaleźć parę typów takich produktów. Oznacza się je cyframi od 1 do 5.

W tym dziale  Cierpisz na przewlekłe zapalenie zatok? Sprawdź jak możesz sobie pomóc

Jakie mleko dla niemowląt do 6. miesiąca życia?

Okazuje się, że mleko początkowe oznacza się cyfrą 1. Stosuje się je przez pierwsze miesiące życia dziecka. Jest to jedyny typ pożywienia spożywanego przez niemowlaka. Takie mleko jest lekkostrawne, zawiera witaminy z grupy B, a ponadto wapń. W jego składzie znajduje się też mangan, jod, potas, selen, magnez, a także sód. Nierzadko zawiera też probiotyki oraz prebiotyki. Jeżeli celem jest wybranie najlepszego mleka dla niemowlaka, trzeba przede wszystkim brać pod uwagę wiek pociechy, a także jego indywidualne potrzeby. Trzeba też wnikliwie sprawdzić skład mleka. Nie każdy rodzic jednak wie o tym, co powinno się w nim znajdować. Okazuje się, że będąca źródłem białka odmineralizowana serwatka w proszku znajduje się w składzie dobrego mleka dla niemowląt. Do tego dolicza się bogate w witaminy E i D oleje roślinne. Nie można też zapomnieć o laktozie. Dodatkowo w dobrej jakości mleku dla niemowląt do 6. miesiąca życia znajdzie się między innymi probiotyki oraz prebiotyki. Do tego dolicza się też cenne kwasy tłuszczowe omega-3 i LCPUFA. Nie można zapomnieć o źródłach wapnia, na przykład fosforanie wapnia. Do tego dolicza się cytrynian potasu, źródło witaminy C, magnez, cholinę, sód, żelazo oraz cynk. W dobrej jakości mleku dla niemowląt nie może zabraknąć witamin, głównie z grupy B. Do tego dolicza się witaminy A, C, D, E oraz K. Taki produkt można zakupić w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych w relatywnie niskiej cenie. Mleko dla niemowląt zawsze najlepiej kupować od uznanej firmy, gdyż liczy się przede wszystkim jakość produktu i zdrowie dziecka.

W tym dziale  Niezawodny pomocnik w walce z komarami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *