Na problemy z laktacją

Karmienie piersią w bardzo dużym stopniu wpływa na zdrowie oraz rozwój niemowlaka. Mleko matki jest najkorzystniejsze – szczególnie podczas pierwszych sześciu miesięcy życia dziecka. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby przez pierwsze pół roku karmić dziecko tylko mlekiem matki. Po tym czasie, do diety można włączyć posiłki uzupełniające. Wiele kobiet ma problemy z laktacją i konieczne jest wspomaganie się różnymi preparatami, które wzmacniają kobiecy organizm w okresie laktacji. Kobiety, które chcą karmić naturalnie, ale mają problemy z laktacją powinny zdecydować się na Prenatal Femaltiker.

Co daje dziecku mleko matki?

Mleko matki to dla niemowlaka źródło wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Posiada ono białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy oraz minerały. Mleko matki ma tak specyficzny skład, że zawiera ono ponad 500 składników w tym przeciwciała, które chronią niemowlaka przed wszelkimi bakteriami, toksynami czy wirusami. Mleko matki zapewnia dziecku prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny, gdyż dostarcza wysokiej wartości substancje odżywcze. Wszystkie składniki kobiecego mleka pełnią jakieś funkcje. Część kobiet sama rezygnuje z karmienia piersią, inne zaś chcą – ale mają z tym problem. Nie mają mleka lub produkowane są jego za małe ilości.

W tym dziale  Jak wyeliminować uczucie głodu?

 

Dla kogo jest Prenatal Femaltiker?

Prenatal Femaltiker  jest to preparat przeznaczony dla kobiet, które chcą karmić piersią, ale z różnych powodów ma z tym problem. Trudności związane z laktacją to temat, który wzbudza wiele kontrowersji. Wiele osób uważa, że naturalne mleko matki jest dziecku zbędne – inni uważają to za obowiązek każdej przyszłej mamy. Każda kobieta ma wybór, jednak nie każda ma predyspozycje do karmienia piersią. Prenatal Femaltiker wspomaga organizm kobiety w okresie laktacji. Młode mamy często za bardzo się stresują i mają problem z wywołaniem laktacji oraz produkcją mleka. Głównym składnikiem Prenatal Femaltiker jest ekstrakt słodu jęczmiennego. Jest on źródłem dobrze przyswajalnych polisacharydów, które biorą udział w procesach związanych z produkcją mleka.

 

Jak stosować Prenatal Femaltiker?

Kobieta, która chce karmić piersią powinna spożywać do dwóch saszetek Prenatal Femaltiker dziennie w trakcie posiłku. Saszetkę należy rozpuścić w 150 ml mleka i dokładnie wymieszać. Opcjonalnie Prenatal Femaltiker można także wymieszać z jogurtem naturalnym lub smakowym. Przyjmowanie preparatu należy rozpocząć od drugiej doby po porodzie. Należy pamiętać, że podczas karmienia bardzo ważną kwestią jest odpowiednie odżywianie, dlatego nie można traktować Prenatal Femaltiker jako zamiennik posiłku. Produkt należy przechowywać w suchym miejscu, które jest niedostępne dla dzieci.

W tym dziale  Jak wyeliminować uczucie głodu?

 

Przeciwskazania a Prenatal Femaltiker

Nie należy przyjmować preparatu jeżeli u kobiety zauważono nadwrażliwość na którykolwiek składnik znajdujący się w Prenatal Femaltiker. Preparat ten zawiera zboża, które zawierają gluten – dlatego warto wcześniej sprawdzić (zrobić badania) związane z alergiami lub nietolerancjami pokarmowymi.