Najlepsze rodzaje soczewek do uprawiania sportu

Running woman. Runner is jogging in sunny bright light on sunris

Trudno sobie wyobrazić piłkarza w okularach. Jeszcze trudniej rugbystę czy pięściarza. Skoro przyjmuje się, że prawie połowa Polaków cierpi na jakąś wadę wzroku albo chorobę oczu, to niemożliwe jest, że wszyscy sportowcy mają wzrok jak sokoły. Po prostu używają soczewek kontaktowych. Nie tylko zawodowcy, ale także amatorzy aktywnego trybu życia sięgają po soczewki jednodniowe

Dla wyczynowca i niedzielnego biegacza

Ruch to zdrowie – każdy zna tę banalną prawdę, ale chyba tylko szachiści mogą uprawiać ukochaną dyscyplinę w tradycyjnych okularach. Dla wszystkich innych, począwszy od trenujących sporty ekstremalne i kontaktowe, poprzez miłośników gier zespołowych z piłką, narciarzy, lekkoatletów i pływaków, rowerzystów i rolkarzy, kończąc na tych, którzy odstresowują się na siłowni albo uprawiają fitness, soczewki kontaktowe są idealnym rozwiązaniem na poprawę widzenia. Nowoczesne soczewki kontaktowe są zrobione z miękkiego, elastycznego hydrożelu lub jego połączenia z silikonem. Układają się bezpośrednio na rogówce oka, dokładnie przylegają i w ten sposób, w przeciwieństwie do tradycyjnych okularów, nie zawężają pola poprawnego widzenia oraz nie zniekształcają obrazu na obwodzie. Soczewki kontaktowe nie zaburzają widzenia barw ani rzeczywistych rozmiarów widzianych przedmiotów. Miłośnicy aktywnego trybu życia najczęściej wybierają soczewki jednodniowe.

Soczewki jednodniowe to gwarancja sterylności

Soczewki jednodniowe - Mylenshop
Soczewki kontaktowe

Nie istnieją uniwersalne soczewki kontaktowe, ale każdy znajdzie odpowiednie dla siebie. I już nigdy zaparowane okulary nie staną się przeszkodą dla sportowca. Soczewki jednodniowe charakteryzują się wysoką przepuszczalnością dla tlenu, są silnie nawilżające i, co istotne, blokują aż 97% promieni UVB i 82% promieniowania UVA. Każdego dnia z fabrycznego opakowania wyjmuje się parę nowych soczewek i można mieć pewność, że są sterylne. To jest gwarantem, że przez cały dzień oczy nie będą piekły, nie będą podrażnione. W przeciwieństwie do tradycyjnych okularów, nic Ci do oka nie wpadnie, bo soczewki kontaktowe przylegają do rogówki. Używając soczewek, można założyć gogle, kask czy okularki do pływania.

W tym dziale  Dlaczego nie warto kupować roweru górskiego do miasta?

Każdy, kto uprawia sport, szybko doceni komfort używania soczewek kontaktowych. Dają swobodę ruchów, zwiększają pole widzenia, znika niebezpieczeństwo urazów wywołanych oprawkami okularów. Soczewki jednodniowe dodatkowo są higieniczne, a nawet jeśli w ferworze soczewka z oka wypadnie, wystarczy otworzyć nowe pudełeczko i założyć czystą soczewkę.