Niezawodny pomocnik w walce z komarami

Wszyscy lubimy wiosnę. Z radością spędzamy czas w ogrodzie, a wieczorami siadamy w nim z filiżanką herbaty. Relaks potrafią zepsuć bardzo małe istoty. Komary to jedne z najbardziej uciążliwych owadów, a chyba wszystkich irytują bzyczące nad uchem i tnące szkodniki. Jak walczyć z komarami? Zastosujmy preparat Mugga, który skutecznie je odstrasza.

Jak walczyć z komarami?

W aptekach i sklepach znajdziemy mnóstwo środków, które pomagają w walce z komarami. Dostępne są produkty chemiczne, ale można też walczyć przy pomocy naturalnych środków. Jeśli nie chcemy, by komary przeszkadzały nam w wieczornym spotkaniu w ogrodzie zapalić specjalne świece czy kadzidełka, które je odstraszają. Najlepiej takie, które mają zapach rozmarynu czy lawendy. Możemy też ustawić donice z kwiatami, których zapach odstrasza komary (Plectranthus, czyli tzw. komarzyca, kocimiętka lub maciejka). Można także posmarować się olejkiem eukaliptusowym, gdyż owady nie lubią jego aromatu. Komary odstrasza także cebula, którą można pokroić i rozłożyć w domu. Zażywajmy także więcej witaminy B, która zmienia skład chemiczny naszego potu, który dla komarów staje się bardziej uciążliwy. Kurację trzeba rozpocząć około dwa miesiące przed wakacjami. Wszystkie te metody mogą okazać się mało skuteczne, więc lepiej zaopatrzyć się w profesjonalny preparat (np. Mugga), który odstrasza uciążliwe owady.

W tym dziale  Sposoby na długie i mocne rzęsy

Mugga walczy z komarami

Bardziej skuteczne są spraye lub opaski silikonowe, które nasącza się olejkami eterycznymi. Możemy też zakupić specjalne urządzenia, które po włączeniu do prądu emitują ultradźwięki drażniące i odstraszające komary. Jeśli nie chcemy, by komary wlatywał nam do domu wieczorem, gdy siedzimy przy włączonym świetle, dobrym rozwiązaniem są siatki do okien lub moskitiery. Nie możemy jednak zamknąć się w domu, więc warto poszukać preparatu, który efektywnie odstrasza owady. Takim środkiem jest Mugga, czyli seria specjalistycznych produktów przeznaczonych do ochrony przed komarami. Są to jedne z najlepszych na świecie repelentów, chroniących ludzkie ciało przed ukąszeniami insektów europejskich i tropikalnych (m.in. komarów, kleszczy, moskitów, much tse-tse, pluskwiaków, meszków). Różne formy opakowania (spray, roll-on) oraz zawartość składnika deet (9,5%-50%), pozwala znaleźć preparat dostosowany do swoich potrzeb. Najwyższą zawartość deet ma mleczko Mugga, które zapewnia maksymalną ochronę przed insektami, zwłaszcza w krajach egzotycznych. Deet to związek chemiczny stworzony przez chemików ze Stanów Zjednoczonych dla potrzeb wojska , walczącego w wilgotnych lasach i innych terenach, gdzie występują owady, które stanowiły zagrożenie dla żołnierzy armii USA. Deet nie jest środkiem  owadobójczym, a jedynie odstraszającym komary i insekty. Co ważne, jeżeli w produkcie jest nie więcej niż 30% deet, można go stosować u dzieci, które skończyły dwa lata. Walka z komarami może skończyć się naszym zwycięstwem. Na wieczorne wyprawy zabierajmy preparat Mugga, który skutecznie ochroni nas przed atakującymi owadami.

W tym dziale  Jak ograniczyć spożycie cukru?