Soczewki kontaktowe jako miła przerwa od okularów

Szkła kontaktowe to wynalazek, który odmienił życie wielu osób. Nosząc soczewki można zapomnieć o tym, że posiada się jakąkolwiek wadę wzroku. Poza tym, nie trzeba mieć problemów ze wzrokiem żeby móc je nosić ponieważ na rynku dostępne są również tzw. soczewki kosmetyczne, dzięki którym możemy zmienić sobie kolor tęczówki. Szkła kontaktowe to przede wszystkim wygoda i komfort, którego nie zapewnią nam okulary.

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Wada wzroku nie musi już być męczącym problemem. Noszenie szkieł kontaktowych wiąże się z licznymi udogodnieniami. Zapewniają one przede wszystkim komfort użytkowania, bo dzięki nim można zapomnieć o tym, że posiada się jakąkolwiek wadę wzroku. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie aktywny tryb życia, którym noszenie okularów mogłoby przeszkadzać w uprawianiu sportów. Soczewki kontaktowe także znacznie poprawiają jakość widzenia, o wiele lepiej niż okulary ponieważ przylegają bezpośrednio do gałki ocznej. Jest to także dobre wyjście dla osób, które po prostu nie lubią siebie w okularach bądź chciałyby ukryć przed otoczeniem swoje problemy ze wzrokiem. Soczewki nie zaparowują i nie zachodzą mgłą. Można z nich korzystać każdego dnia bądź tylko od czasu do czasu, np. kiedy wybieramy się na imprezę bądź na siłownię.

W tym dziale  Co robić kiedy dziecko się przeziębi?

Kiedy warto korzystać z okularów?

Ze szkieł kontaktowych powinniśmy zrezygnować jeżeli jesteśmy uczuleni na jakikolwiek element ich składu lub na płyn służący do ich codziennej pielęgnacji. Dla alergików sezonowych dobrym rozwiązaniem będzie wybór soczewek jednodniowych. Jeżeli przebywa się kilka godzin w domu, to warto dać oczom trochę wytchnienia i założyć okulary. Niektóre choroby także wykluczają możliwość korzystania z wygody noszenia szkieł kontaktowych. Przeciwwskazania to przede wszystkim nawracające stany zapalne oczu, problemy hormonalne (m.in. nadczynność tarczycy, która znacznie wysusza oczy), cukrzyca, problemy z odpornością oraz przyjmowanie niektórych leków. Okulary to też dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią dotykać swoich oczu, każda jednorazowa aplikacja soczewek może okazać się dla nich nieprzyjemnym doznaniem.

Szkła kontaktowe to niewątpliwie jeden z największych wynalazków współczesnej medycyny. Znacznie poprawiły one komfort życia osób, które mają problemy ze wzrokiem. Nie musisz nosić ich każdego dnia, ale tylko na wybrane okazje. Soczewki mogą być miłą przerwą od okularów, zwłaszcza jeżeli chcemy kogoś zaskoczyć nowym wyglądem.