Usunięcie trzeciego migdała we Wrocławiu. Gdzie się udać?

Przerost trzeciego migdałka to dolegliwość, która dotyka głównie małe dzieci w wieku przedszkolnym. Adenotomię, bo tak nazywa się zabieg usunięcia migdała, czasem przeprowadza się również u dorosłych. Przyczyn powstawania przerostu migdałków jest wiele, lecz zdecydowanie najczęstszą z nich są uporczywie nawracające infekcje górnych dróg oddechowych. Jakie objawy trzeciego migdała są najczęstsze i na czym polega zabieg jego usunięcia?

 

Czym jest trzeci migdałek?

Migdałek gardłowy (nazywany trzecim migdałkiem) znajduje się w nosowej części gardła. Migdałek gardłowy nie jest, jak mogłaby wskazywać jego nazwa, widoczny przez usta. Znajduje się w tylnej części nosa i widać go przez nos lub w badaniu, do którego używa się lusterka. Powiększony trzeci migdałek lub przerośnięte migdałki podniebienne to powszechne przypadłości diagnozowane u małych dzieci. Wynika to z faktu, że tkanki chłonne gardła w okresie dziecięcym są narażone na liczne infekcje, a tym samym na każdorazowe zwiększanie objętości.

Natarczywie powracające infekcje dróg oddechowych mogą być również przyczyną trwałego rozrostu trzeciego migdała u dorosłych. Do innych czynników należy zaliczyć m.in. refluks żołądka, alergie czy długotrwałe narażenie na dym tytoniowy.

W tym dziale  Soczewki kontaktowe nie tylko dla młodych

 

Jakie objawy związane z trzecim migdałem powinny budzić niepokój?

  • oddychanie przez usta i trudności z oddychaniem,
  • niedrożność lub wypływanie wydzieliny z nosa,
  • chrapanie, głośne oddychanie w nocy lub bezdech senny,
  • częste zapalenie ucha,
  • wada zgryzu,
  • zmiana brzmienia głosu.

Objawów związanych z przerostem trzeciego migdała nie wolno lekceważyć. Brak odpowiednio przeprowadzonej kuracji lub zabiegu może prowadzić do wielu niebezpiecznych powikłań. Długotrwały stan zapalny może prowadzić do powstawania ropni okołomigdałkowych, a także rozprzestrzenić się na układ krwionośny i doprowadzić do sepsy lub innych poważnych dolegliwości.

 

Jak wygląda zabieg usunięcia trzeciego migdała – Wrocław

Jeśli pacjent nie kwalifikuje się do zabiegu usunięcia trzeciego migdała, wówczas stosuje się leczenie zachowawcze. Lekarz przepisuje środki alergiczne lub przeciwzapalne oraz zaleca przyjmowanie leków i witamin zwiększających odporność, a także regularne szczepienia.

W przypadku konieczności zabiegu operacyjnego profesjonalne kliniki oferują dwa rodzaje ingerencji chirurgicznych:

  1. adenotomię, która polega na wycięciu przerośniętych tkanek trzeciego migdała, uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie trąbek słuchowych oraz upośledzających drożność przegrody nosa,
  2. tonsillotomię, czyli operację, w której trakcie lekarz niweluje przerost migdałów. W nowoczesnych klinikach wykorzystuję się do tego zabiegu precyzyjną technikę koblacji, umożliwiającą szybszy powrót do zdrowia.

 

Gdzie udać się po pomoc we Wrocławiu?

Przypuszczasz, że problem przerośniętego migdała dotyczy Ciebie lub Twoje dziecko? Warto wybrać prywatny ośrodek zdrowia, który dysponuje zaawansowanymi technologicznie maszynami. Dzięki temu zabieg zostanie wykonany sprawnie, a czas rekonwalescencji będzie krótszy. Specjalistyczne Centrum Medyczne Medicus Clinic spełnia wymienione wymagania.

W tym dziale  Jak poprawić wygląd skóry?

Wejdź na stronę kliniki i umów się na konsultacje, aby było możliwe usunięcie trzeciego migdała we Wrocławiu już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *