Poradnik dla zdrowych włosów: 5 kroków do pięknej i lśniącej czupryny

Każdy chce być posiadaczem pięknej, bujnej i lśniącej czupryny, jednak natura nie zawsze bywa sprawiedliwa – nic to jednak nie szkodzi, ponieważ istnieje kilka ważnych zasad, których przestrzeganie przybliży nas do ideału – oto 5 najważniejszych kroków!

Dobór odpowiednich kosmetyków

Włos włosowi nierówny, a ile głów, tyle różnych potrzeb – jedną z najważniejszych zasad, której należy przestrzegać w drodze ku pięknej czuprynie, jest dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji – zawsze należy kierować się potrzebami swoich włosów. Na szczęście istnieje wiele różnych poradników, dzięki którym bez problemu określimy rodzaj swoich włosów oraz ich kondycję. Na pewno pomoże nam w tym również profesjonalny fryzjer. W ten sposób dobierzemy właściwe kosmetyki Davines dla naszych włosów, które przyczynią się do poprawy ich kondycji.

Właściwa pielęgnacja

Dzisiaj chyba wszyscy już wiedzą, że szampon do włosów z odżywką to za mało, aby cieszyć się bujną i lśniącą czupryną. Producenci profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów takich jak Davines oferują bogate serie preparatów do różnego rodzaju włosów, które mają za zadanie nie tylko myć i odżywiać, ale również wygładzać, nabłyszczać, ujarzmiać, zmiękczać, dyscyplinować, wyrównywać koloryt, podkreślać skręt czy nawet prostować – wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby i oczekiwania.

W tym dziale  Rozstępy w i po ciąży

Stosowanie wysokiej jakości kosmetyków

Jakość kosmetyków do pielęgnacji włosów ma bardzo duże znaczenie, a na to składają się przede wszystkim zastosowane w nich substancje aktywne. Producenci profesjonalnych preparatów stosują tylko najwyższej jakości składniki, a ich pochodzenie nie budzi żadnych zastrzeżeń. Zawsze są one także jak najbardziej naturalne. Istotna jest także zawartość procentowa składników aktywnych – im bardziej skoncentrowane preparaty, tym ich działanie jest bardziej intensywne. Stąd też popularność takich kosmetyków Davines jak olejki, maski czy serum, które są bogate w substancje aktywne.

Regularne wizyty u fryzjera

Na kondycję włosów wpływ mają również nasze wizyty u fryzjera – w salonach fryzjerskich spotykamy się z szeroką ofertą zabiegów, które mają na celu poprawić wygląd naszej fryzury. Profesjonalne salony kładą szczególny nacisk na jakość kosmetyków i stosują tylko, które nie budzą żadnych zastrzeżeń, np. Davines. Oczywiście nie musimy od razu decydować się na liczne zabiegi – w zdecydowanej większości przypadków wystarczy dokładne i regularne cięcie zniszczonych końcówek.

Zdrowa dieta i unikanie używek

Nie da się ukryć, że na wygląd naszych włosów wpływ ma również nasza dieta. Zdrowe, lśniące i bujne włosy muszą być odżywanie także od środka. Warto więc nie tylko stosować zdrową dietę bogatą w owoce, warzywa i wartościowe tłuszcze, ale również unikać różnego rodzaju używek. Naszym włosom na pewno nie będzie sprzyjać dym papierosowy czy alkohol w nadmiarze – aby więc cieszyć się piękną czupryną, warto zadbać o nią kompleksowo stosują się do tych 5 zasad.

W tym dziale  Czy istnieje coś takiego jak zdrowe słodycze i ciastka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *