Kremy do suchej skóry

Sucha skóra cechuje się tendencją do pękania naskórka oraz nadmiernym drobnopłatowym złuszczaniem. U niektórych osób może występować nawet rumień. Pacjenci często skarżą się na takie dolegliwości, jak bolesność, uczucie ściągnięcia, świąd oraz pieczenie. Kremy nawilżające do bardzo suchej cery mogą być ratunkiem, gdy objawy są bardzo nasilone. W tym artykule wymienimy kremy do suchej skóry, które warto używać.

Pielęgnacja suchej skóry

Suchość cery utrzymująca się przez długi czas prowadzi najczęściej do utraty elastyczności skóry. Pierwsze objawy starzenia się skóry najszybciej pojawiają się na suchej cerze. Właśnie dlatego trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu. Od wielu przyczyn może być zależne posiadanie suchej skóry. Wśród najpopularniejszych można wymienić zaburzenia gospodarki hormonalnej, nieprawidłową pielęgnację, nadmierne wydzielanie potu, a także uwarunkowania genetyczne. Pielęgnacja suchej skóry jest dosyć skomplikowana, dlatego najlepiej udać się do dermatologa. Warto korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych dermatologów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. W pielęgnacji cery suchej mogą być przydatne takie substancje, jak: mocznik, gliceryna, kwas hialuronowy, cholesterol, aminokwasy oraz wosk pszczeli. Warto wspomnieć także o olejach roślinnych i kwasie laktobionowym. Od wewnątrz również trzeba pielęgnować cerę suchą. Dlatego należy zadbać o właściwą dietę i nawadniać organizm. Można również stosować codzienną suplementację, która pomoże wykluczyć niedobory w diecie. Najlepiej poprosić doświadczonego specjalistę, który dobierze właściwy suplement oraz dawkę.

W tym dziale   Co powinien zawierać krem do twarzy na dzień?

Wybór kremu do suchej cery

Krem o silnym działaniu regenerującym i nawilżającym warto zastosować, gdy skóra jest bardzo zaczerwieniona oraz przesuszona. Kosmetyk ma nie tylko nawilżyć cerę, ale również ją odżywić i przywrócić komfort. Niektóre produkty mają w składzie wyciąg z awokado lub maso Shea. Jeśli jesteś posiadaczem suchej skóry to musisz uważać, żeby się zbyt długo nie kąpać. Zbyt częste oraz intensywne kąpiele powodują wysuszenie skóry i niszczą sferę lipidową. Trzeba koniecznie pamiętać o porządnym odżywieniu skóry po myciu. Oliwka sprawdzi się tu świetnie, wystarczy ją wetrzeć delikatnie w ciało po prysznicu. Tłuste kremy należy stosować, żeby przez długi czas cieszyć się piękną cerą. Można śmiało powiedzieć, że jest to ratunek dla skóry potrzebującej nawilżenia. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej aplikacji tego rodzaju specyfiku. Nie można zbytnio rozciągać skóry, ponieważ może się to przyczynić do powstawania zmarszczek. Warto mieć na uwadze, że krem należy nakładać punktowo i oklepywać delikatnie. Jeśli poczekasz chwilę z kremem na twarzy to specyfik będzie dużo łatwiejszy w rozprowadzeniu. Osoby cierpiące na suchą skórę powinny ograniczyć palenie, ponieważ jest ono naprawdę bardzo szkodliwe. Problemem może być także spędzanie zbyt dużej ilości czasu w bardzo suchym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *