Jak poprawić krążenie krwi?

Dobre krążenie krwi jest zapewnione, gdy organizm posiada sprawny układ sercowo–naczyniowy. Jeśli krew płynie w żyłach w odpowiedni sposób, wszystkie organy są dobrze dotlenione.

Objawy złego krążenia krwi

Organizm człowieka reaguje na niewłaściwe krążenie krwi rozmaitymi objawami. Jednym z najczęstszych jest uczucie zimnych stóp i dłoni, gdyż nieprawidłowe krążenie krwi nie dotlenia w właściwy sposób komórek w tych kończynach. W przypadku złego krążenia krwi następuje także osłabienie kondycji włosów i paznokci. Paznokcie łamią się i rozdwajają, natomiast włosy stają się dużo rzadsze. Oprócz tego można zaobserwować przesuszenie skóry oraz to, iż rany dłużej się goją.
Ponadto organizm człowieka sygnalizuje nieprawidłowości w krążeniu poprzez drętwienie rak i nóg, czy pękanie naczynek krwionośnych i powstawanie „pajączków”. Ważne jest to, by osoby, które zaobserwują u siebie powyższe objawy, niezwłocznie skonsultowały się ze specjalistą. Oczywiście profilaktycznie powinniśmy robić wszystko, by wspierać działanie serca i systemu sercowo-naczyniowego.

Czy można szybko poprawić krążenie?

Na poprawienie krążenia krwi jest na szczęście kilka sprawdzonych sposobów, które mogą pomóc pacjentom borykającym się z tym problemem. Ruch jest skutecznym pomocnikiem w walce z chorobami serca i problemami z krążeniem. Zarówno długi spacer na świeżym powietrzu, jak i jazda na rowerze pozwalają organizmowi dotlenić się i poprawić funkcjonowanie układu sercowego. Oprócz każdego rodzaju aktywności fizycznej należy do codziennej diety wprowadzić naturalne składniki oraz ostre i pobudzające przyprawy, jak chili, pieprz, czy imbir. Ponadto bogate w dobroczynne kwasy omega-3 są ryby, owoce morza, nasiona i orzechy. Nie bez znaczenia jest także codzienna dawka witaminy C, która ma właściwości ochraniające naczynia krwionośne. Witamina C zawarta jest w cytrusach. W przypadku braku takich owoców w diecie, warto wdrożyć suplementację tej witaminy w postaci tabletek do połykania lub tabletek musujących.

W tym dziale  Kiedy należy udać się do fizjoterapeuty?

Leki na krążenie – konsultacja medyczna

Osoby z zaburzeniami krążenia powinny niezwłocznie udać się na konsultację lekarską. Lekarz po wstępnym rozpoznaniu może przepisać odpowiednie leki na krążenie, które mają poprawić stan i funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Pacjentom, którzy chorują na chorobę wieńcową, często przepisywane są leki na krążenie na receptę, które mają za zadanie poprawić metabolizm mięśnia sercowego oraz ograniczyć niedokrwienie tego organu.
Często na wzmocnienie krążenia lekarze przepisują leki na żylaki. Osoby, które chcą zastosować farmakologiczne sposoby poprawienia krążenia powinny zapoznać się z preparatami dostępnymi w aptekach bez recepty. Takie leki na krążenie bez recepty są oparte o magnez i potas, gdyż to niedobór tych pierwiastków w dużym stopniu może powodować istotne kłopoty z krążeniem.
Istnieją także domowe sposoby na poprawę krążenia. Należy na pewno wyeliminować papierosy, gdyż nikotyna powoduje gęstnienie krwi i pojawianie się skrzepów bardzo niebezpiecznych dla zdrowia i życia. Ponadto warto zrezygnować z alkoholu, można raz na jakiś czas skosztować czerwonego wina. Ważna w diecie jest również woda. Picie odpowiedniej ilości wody powoduje dobre nawodnienie organizmu. Można także zastosować hydroterapię, czyli naprzemienny prysznic ciepłą i zimną wodą, masaż stóp lub zakładanie specjalnych skarpet uciskowych, które mają wspomagać krążenie.

Dbanie o prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego jest bardzo ważne, by utrzymywać komfort swojego życia na dotychczasowym poziomie i móc cieszyć się nim w stu procentach.

W tym dziale  Zalety wyciskarek do soków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *